پروژه شهرک شهید خرازی منطقه 22

پروژه شهرک شهید خرازی منطقه 22

پروژه خرازی یکی از پروژه های مسکونی در حال انجام در منطقه 22 تهران است که توسط تعاونی های مختلف سپاه مدیریت شده و به سرعت در حال پیشرفت می باشد. این پروژه که عملیات اجرایی آن در مرحله نازک کاری می باشد؛ در زمینی به وسعت 38.5 هکتار طراحی و پیاده سازی شده است. در طراحی این شهرک بزرگ 44 بلوک با تعداد طبقات متفاوت را شاهد هستیم و روند اجرا و ساخت هر کدام از بلوک های مجموعه را یکی از 5 تعاونی زیر مدیریت می کند.

 • تعاونی مسکن آماد و پشتیبانی
 • تعاونی مسکن سپاه حضرت رسول(ص)
 • تعاونی مسکن هوا فضا
 • تعاونی مسکن نیروی زمینی
 • تعاونی مسکن ستاد کل

پروژه شهرک شهید خرازی

موقعیت شهرک شهید خرازی

شهرک شهید خرازی به سبب قرار گیری در منطقه 22 از شرایط محیطی و جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار می باشد. چرا که منطقه 22 یکی از جدیدترین و البته بهترین مناطق تهران از نظر آب و هوایی و برخورداری از امکانات؛ بوده و پتانسیل بسیار بالایی برای افزایش سرمایه و سود آوری در بخش های مختلف را دارا می باشد.

پروژه خرازی سپاه در وردآورد منطقه 22 و در مجاورت آتی شهر قرار داشته و جایگیری آن به گونه ای است که در محدوده غربی دریاچه چیتگر واقع شده و در نزدیکی بازار بزرگ ایران مال قرار دارد. از منظری دیگر؛ موقعیت شهرک خرازی به صورتی است که در بخش شمالی آن اتوبان خرازی و در بخش جنوبی آن اتوبان حکیم را شاهد هستیم که این شریان ها و راه های ارتباطی؛ دسترسی های بسیار مناسبی را برای این مجموعه بزرگ رقم زده و امکان تردد افراد را به راحتی فراهم آورده است

تعاونی های مسکن سپاه صاحب امتیاز پروژه شهرک شهید خرازی

همان طور که عنوان شد پروژه شهید خرازی سپاه توسط تعاونی های مختلفی مدیریت می شود که در کل مجموعه 5 تعاونی به عنوان تعاونی مادر مشغول فعالیت بوده و برخی از آن ها دارای زیر مجموعه هایی نیز می باشند. این تعاونی های اصلی و مادر تعداد واحدهای مشخصی را در اختیار داشته و به صورت جداگانه مسئولیت ساخت آن ها را به عهده دارند که در کل شرایط زیر را در این مجموعه فراهم کرده است.

تعاونی مسکن آماد و پشتیبانی تعاونی پارس کاشانه – تعاونی آماد دو کوهه – تعاونی نیروی قدس 2376 واحد
تعاونی مسکن سپاه حضرت رسول(ص)   تعاونی رزمنده – تعاونی مسکن لشکر 27 1180 واحد
تعاونی مسکن هوا فضا    812 واحد
تعاونی مسکن نیروی زمینی تعاونی لشکر 10_ تعاونی سیدالشهدا 700 واحد
تعاونی مسکن ستاد کل تعاونی آب و فاضلاب ـ تعاونی انرژی اتمی 464 واحد

نحوه بلوک بندی شهرک مسکونی خرازی

طراحی شهرک خرازی به گونه ای می باشد که در مجموع 44 بلوک را برای آن شاهد هستیم که با نام های A B C نام گذاری شده اند. برج های شهرک خرازی در 5 ردیف قرار گرفته و در هر ردیف تعداد برج ها متفاوت می باشد. بلوک های این مجموعه در ردیف های جلویی 32 طبقه بوده و در ردیف های عقبی 25 طبقه می باشند که تعداد واحدهای هر طبقه بسته به تیپ و پلان طراحی شده برای برج متفاوت است.

ترتیب قرار گیری بلوک ها در فضای شهرک به صورت زیر می باشد که با توجه به نام گذاری ها می توان موقعیت هر بلوک و تعاونی مورد نظر را مورد ارزیابی قرار داد.

بلوک بندی تعاونی های صاحب امتیاز پروژه مسکونی خرازی چیتگر

 

تعاونی آماد: شامل بلوک های  c3 c4 c7 c8 a3 a4 b3 b4

تعاونی رزمنده: شامل بلوک های  a7 a8 a9 a10 a13 a14 b7 b8 b9 b10 b13 b14 c5 c6

تعاونی هوا فضا: شامل بلوک های  a1 a2 b1 b2

تعاونی لشکر 27: شامل بلوک های  d1 d2 d3 d4 a15 a16 b15 b16

تعاونی ستاد کل: شامل بلوک های  c1 c2

تعاونی نیروی زمینی: شامل بلوک های  a5 a6 a11 a12 b5 b6 b11 b12

نقشه و پلان آپارتمان های برج های شهرک خرازی چیتگر

برج های پروژه خرازی دارای 3 تیپ متفاوت می باشند لذا مجموع واحدهای هر برج، واحدهای موجود در طبقات، متراژ و همچنین نقشه واحدها متفاوت می باشد. جانمایی تیپ های متفاوت برج های این پروژه که با نام های A، B، C نام گذاری شده اند به شکل زیر می باشد.

نقشه و پلان نمای داخلی پروژه شهید خرازی چیتگر منطقه 22

زمان تحویل واحد های پروژه شهید خرازی

تعاونی های مختلف در مجموعه شهرک خرازی به صورت متفاوتی مشغول فعالیت می باشند و روند پیشرفت پروژه به گونه ای است که برخی تعاونی ها باسرعت بالاتری در حال تکمیل برج ها می باشند و لذا زمان تحویل پروژه شهید خرازی واحد های آن ها نیز زودتر انجام خواهد گرفت. تحویل واحد ها را می توان نیمه دوم سال 1400 پیش بینی کرد که به طور جزئی تر زمان تحویل واحد های شهرک.

تصاویر جدید از پروژه خرازی

زمان و نحوه تحویل آپارتمان های شهرک خرازی تعاونی های سپاه

قرارداد ساخت و قیمت پروژه شهرک خرازی منطقه 22

قرارداد ساخت پروژه خرازی چیتگر تا این لحظه به صورت علی الحساب پایه متری 4 میلیون تومان محاسبه گردیده  است و احتمال افزایش در آینده را دارد.

تصاویر جدید از پروژه خرازی

تصاویر جدید از پروزه خرازی

تصاویر جدید از پیشرفت پروژه خرازی

نحوه خرید و فروش امتیاز واحدهای پروژه خرازی

تعاونی های فعال در شهرک خرازی ابتدای امر نقل و انتقال امتیاز ها را بسته نگه داشته و به همین دلیل اعضایی که قصد فروش امتیاز خود را داشنتد می بایست به صورت وکالتی معاملات را انجام می دادند که به سبب شرایط حقوقی این نوع از معاملات روند مناسبی نبود.

اما در حال حاضر نقل و انتقال امتیاز ها در دفاتر تعاونی ها انجام شده و افراد می توانند خرید و فروش ها را به صورت قطعی ثبت کنند.

امتیاز های این شهرک به سبب فعالیت چندین تعاونی به صورت همزمان؛ می بایست موردی بررسی شود و بسته به پیشرفت پروژه و واریزی های صورت گرفته توسط اعضا قیمت نهایی تعیین شود. لذا برای خرید امتیاز پروژه شهرک خرازی با مشاورین پیش فروش مسکن صدف در ارتباط باشید تا علاوه راهنمایی جهت خرید و فروش واحد ها؛ تحلیل های مربوط به هر بلوک از نظر شرایط پیشرفت؛ موقعیت قرارگیری در شهرک و مزایای آن ها را کسب کرده و با اطلاع کامل از شرایط واحد ها خرید مناسبی داشته باشید.

پروژه شهرک شهید خرازی

پروژه شهرک شهید خرازی در منطقه 22 تهران با برج های بلند مرتبه که توسط تعاونی مسکن های زیر مجموعه سپاه در حال ساخت است این روزها به صورت فشرده تر فعالیت خود را پیش می برند تا بتوانند هرچه زودتر واحدها را به اعضای خود تحویل دهند.

در این مقاله به معرفی برج ها و نحوه ی خرید و فروش امتیازهای تعاونی های شهرک خرازی و زمان تحویل و پیشرفت آنان را مورد بررسی قرار داده ایم

برج های آماد و پشتیبانی در شهرک شهید خرازی

تعاونی مسکن آماد و پشتیبانی که دارای 810 عضو می باشد برای انتخاب واحد رتبه بندی خود را بر اساس واریزی و سنوات عضو اولیه اعلام نموده است.

کسانی که واریزی خود را تا مبلغ 300 میلیون تومان تکمیل کرده باشند با مراجعه به تعاونی از اولویت و رتبه خود میتوانند مطلع شوند.

پیش بینی میشود تا انتخاب واحد و تعیین طبقه اعضای تعاونی آماد پشتیبانی تا چند ماه آینده صورت پذیرد و واحدهای برج برای اواخر سال به اعضا تحویل موقت داده شود تا برای نیمه اول سال 99 قابل سکونت باشد.

خرید و فروش امتیازهای آماد شهرک شهید خرازی که بیشترین متقاضی را هم با داشتن پیش سند و الویت طبقه دارد با توجه به رتبه بندی تعیین می گردد.

در میان تعاونی مسکن های پارس کاشانه تعاونی آماد دو کوهه تعاونی نیروی قدس هم که ساخت و پیمانکار برج های آنان بر عهده تعاونی آماد می باشد هم برای انتخاب واحد اقدام کنند و بعد از برج های آماد هوافضا به اعضای تحویل شود.

خرید و فروش امتیاز تعاونی های شهرک خرازی چیتگر

خرید و فروش امتیاز این تعاونی ها هم برای کسانی که مقدار نقدینگی کمتری دارند و زیر بار هزینه بالای امتیاز تعاونی آماد و پشتیبانی نمی روند بسیار مناسب است و معمولا به میزان بقیه تعاونی ها شهرک خرازی انجام می شود.

برج های تعاونی هوافضا در پروژه خرازی منطقه 22 تهران

تعاونی مسکن هوافضا در پروژه شهید خرازی هم از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است و تا آخر امسال پیش بینی می شود تا رتبه بندی تا انتخاب واحد آن انجام شود امید است که برای اوایل سال 99 واحدها به اعضای تعاونی تحویل گردد.

خرید و فروش امتیاز تعاونی هوافضا در شهرک خرازی با صدور دفترچه ها به اعضا کمی بیشتر از قبل با توجه به نوع واریزی انجام می گیرد.

تعاونی بعدی که بیشترین پیشرفت فیزیکی را داراست تعاونی مسکن ستاد کل میباشد که با توجه به قرارگیری برج های مربوط به این تعاونی در ورودی اول شهرک خرازی از سمت بلوار اردستانی طبیعتا انتظار می رود تا همانند تعاونی آماد پشتیبانی برای اخر سال 98 واحد ها را ضمن انجام تعیین طبقات و انتخاب واحد به اعضا تحویل موقت داده تا برای نیمه اول سال 99 به بهره برداری رسد.

خرید و فروش امتیاز های این تعاونی معمولا در بازار معاملات امتیاز کمتر انجام می شود که دلیل آن هم کم بودن تعداد فروشندگان تعاونی است.

برج های رزمنده در پروژه شهید خرازی

تعاونی مسکن رزمنده با داشتن 2400 واحد بیشترین سهم از شهرک شهید خرازی را به اعضای خود اختصاص داده است البته این حجم بالای واحدها کار ساخت و ساز را هم برای تعاونی کمی سخت کرده است اما با توجه به روند پیشرفت فیزیکی برج های تعاونی احتمال میرود که برج های بصورت الویت بندی تکمیل گردد و به اعضا واگذار شود.

برای اوایل سال 99 قطعا 2 بلوک از برج های رزمنده به اتمام میرسد و به اعضا تحویل می گردد.

زمان تحویل سایر بلوک ها اواخر سال 99 میباشد.

خرید و فروش امتیاز های رزمنده در بازار برای کسانی که بودجه و سرمایه کمتری برای خرید امتیاز دارند بسیار محبوب است و سهم خود از بازار معاملات به دلیل معقول بودن رقم های امتیاز و تعداد بالای فروشندگان شهرک خرازی میگیرد.

برج های نیروی زمینی در پروژه مسکونی خرازی

تعاونی مسکن نیروی زمینی را هم نباید فراموش کرد برج ها این تعاونی از موقیعت مکانی نسبتا مناسبی در شهرک شهید خرازی برخوردار هستند و پیشرفت کار به نسبت جدول زمانبندی به خوبی پیش میرود.

پیش بینی می شود زمان تحویل واحدهای بلوک های نیروی زمینی برای اواسط سال 99 رقم بخورد و امتیاز های این تعاونی در بازار عرضه و تقاضا توانسته جایگاه خود را پیدا کرده و حفظ کند.

خرید و فروش امتیاز های تعاونی نیروی زمینی همیشه در بازار معاملات به خوبی انجام شده و مبالغ امتیاز های تعاونی از ثوبات بیشتری برای خریداران برخوردار است.

برج های لشگر 27 در شهرک خرازی

برج های این تعاونی که اولین برج های پروژه شهید خرازی از سمت بزرگراه حکیم هستند از نظر تعداد طبقات کوتاه ترین برج های شهرک خرازی هستند. کار بلوک های این تعاونی هم کمی با کندی پیش میرود البته با توجه به کم بودن طبقات و واحدها حجم کمتری نسبت به سایر بلوک ها نیز دارد و این روند کار طبیعی و نرمال به نظر میرسد.

تعاونی مسکن لشگر 27 احتمالا واحد های برج های خود را تا اواسط یا اواخر سال 99 به اعضای خود تحویل میدهد.

خرید و فروش امتیاز های تعاونی لشگر 27 در بازار معاملات امتیاز معمولا در جایگاه آخر عرضه و تقاضا قرار دارد البته دلیل این جایگاه را میتوان به کم بودن تعداد واحد های این تعاونی نسبت به سایر تعاونی ها دانست.


پروژه شهید خرازی با کاربری مسکونی، در منطقه ۲۲ تهران تحت نظارت بنیاد تعاون سپاه در حال اجرا است. از دیگر پروژه هایی که توسط این تعاونی انجام شده است، برج آسمان، برج زیتون و شهرک شهید باقری است. این پروژه در زمینی به وسعت ۳۸.5 هکتار با طراحی ۴۴ بلوک و 3 تیپ با اسامی A, B, C ، در 5 ردیف، در طبقات20، 25 و 30 طبقه آغاز و اینک رو به پایان است. هر طبقه ۶ تا ۸ واحد با متراژهای ۱۰۱ و ۱۳۱ متر، دو خوابه و سه خوابه، همراه با پارکینگ و انباری طراحی و ساخته می شود.

تعاونی های صاحب امتیاز پروژه شهید خرازی

هر یک از بلوک ها توسط یکی از تعاونی های سپاه به عنوان تعاونی مادر و زیرمجموعه های آن مدیریت می شود. تفاوتی در تعاونی ها وجود ندارد و تنها تفاوت آنها در زمان تحویل برج ها است. در این شهرک درمجموع ۸۰۳۲ واحد مسکونی ساخته می شود.

 • تعاونی مسکن مادر آماد و پشتیبانی با زیرمجموعه های تعاونی پارس کاشانه، تعاونی آماد دوکوهه و تعاونی نیروی قدس تعداد ۲۳۷۶ واحد را مدیریت می کند.
 • در پروژه شهید خرازی، تعاونی مسکن سپاه حضرت رسول (ص) با زیرمجموعه های تعاونی رزمنده و تعاونی مسکن لشکر ۲۷ تعداد ۱۱۸۰ واحد را نظارت می کند.
 • تعاونی مسکن ستاد کل با زیرمجموعه های تعاونی آب و فاضلاب و تعاونی انرژی اتمی ساخت تعداد ۴۶۴ واحد را بر عهده دارد.
 • تعاونی مسکن هوافضا نیز مسئولیت ساخت و ساز مابقی واحدها را برعهده دارد.

موقعیت مکانی پروژه شهید خرازی

بخش شمالی شهرک خرازی به اتوبان خرازی و بخش جنوبی آن به اتوبان حکیم دسترسی دارد. این شهرک در وردآورد منطقه ۲۲، مجاورت آتی شهر، محدوده غربی دریاچه چیتگر، نزدیکی ایران مال، بام لند و آبشار، با امکان تردد از اتوبان همت، شهید اردستانی و پژوهش ساخته شده است.

روند نقل و انتقال پروژه شهید خرازی

قرارداد واحد های این شهرک بر پایه چهار میلیون تومان محاسبه شده است و قیمت نهایی واحد ها در این شهرک با توجه به پیشرفت پروژه شهید خرازی و واریزی های انجام شده محاسبه می شود. تمامی واحد های تعاونی دارای دفترچه مالکیت بوده و تمام نقل و انتقالات به صورت سند قطعی شش دانگ انجام می شود. می توانید برای اطمینان، از تعاونی مسکن سپاه در خصوص مالک امتیاز استعلام کنید. طبقه و واحد از روز اول مشخص نیست و با توجه به امتیاز واریزی، واحد و طبقه مشخص می شود. کسانی که واریزی خود را تا ۳۰۰ میلیون تومان تکمیل کرده باشند می توانند نسبت به رتبه خود مطلع شوند. تحویل واحد ها در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ پیش بینی شده است.

نمای برج های پروژه شهید خرازی

در نمای برج ها از بتن الیافی(GRC) استفاده شده است. بتن الیافی کامپوزیتی مقاوم، دارای پیوستگی و از ترکیب سیمان، ریزدانه، الیاف و مواد افزودنی تشکیل شده است که برای سطوح با انحنا بسیار مناسب است.

امکانات برج های پروژه شهید خرازی

 • سالن ورزشی
 • سالن اجتماعات
 • سیستم اعلام و اطفاء حریق
 • سیستم مانیتورینگ
 • سرمایش و گرمایش مرکزی
 • لابی هتلینگ
 • لابی من ۲۴ ساعته
 • شوتینگ زباله
 • چهار آسانسور نفربر و باربر

پیشرفت پروژه شهید خرازی و زمان تکمیل آن

بلوارکشی اصلی شهرک به اتمام رسیده است، نصب و اجرای انشعابات برق، گاز و فاضلاب نیز در مراحل پایانی کار است. برای رفاه حال ساکنین این شهرک، یک مجتمع تجاری محلی نیز ساخته خواهد شد تا نیاز ساکنین برای تامین مایحتاج اولیه برطرف شود. مراکز آموزشی و ورزشی نیز پس از اتمام کار شهرک افتتاح خواهد شد.